Strona główna » Ho’oponopono – Hawajska Praktyka wybaczania
ho'oponopono hawajska praktyka wybaczania

Ho’oponopono – Hawajska Praktyka wybaczania

by thirdeye777
0 komentarzy

Ho’oponopono – Praktyka wybaczania 

Osoby borykające się z pojęciem przebaczenia – zarówno sobie, jak i innym – często znajdują pocieszenie w głęboko uzdrawiającej praktyce o długiej tradycji, pochodzącej z Hawajów. Piękna hawajska nauka o przebaczeniu nosi nazwę „Ho’oponopono” (wymawiane HO-oh-Po-no-Po-no) i jest urocza.

Ta starożytna hawajska praktyka przebaczenia działa zarówno jako koncepcja komunikacji w celu pojednania, jak i narzędzie do przywracania miłości własnej i równowagi.

W praktyce indywidualnej może również działać podobnie jak mantra dla miłości własnej. A co więcej, jest niesamowicie prosta.

Ho’oponopono znaczenie

Słowo ho’oponopono tłumaczy się mniej więcej jako „przywracanie równowagi” lub „naprawianie rzeczy”. To bardzo zen-like koncepcja. (W rodzimym języku hawajskim „pono” oznacza równowagę w sensie „życia”. Gdy rzeczy są w równowadze, nic nie jest zakłócone, można by rzec.)

Stosownie do tego, monotonne powtarzanie tej frazy jest potężnym sposobem oczyszczenia ciała z winy, wstydu, nawiedzających wspomnień, złej woli lub złych uczuć, które utrzymują umysł w negatywnych myślach.

Jako praktyka przebaczenia jest również głęboko rezonująca, ponieważ z czasem wnika w naszą wewnętrzną monologę.

Aby samemu spróbować, śledź praktykę poniżej.

Metoda Ho’oponopono

“PRZEPRASZAM, PROSZĘ O PRZEBACZENIE, DZIĘKUJĘ, KOCHAM CIĘ”

Aby „oczyszczać” się z złych uczuć, powtarzaj mantrę poniżej, zamknięty w oczach, jak rodzaj medytacji.

“Przepraszam, Proszę o przebaczenie, Dziękuję, Kocham cię.”

To wszystko. I czy to coś, czego wszyscy potrzebujemy usłyszeć? „Przepraszam, Proszę o przebaczenie, Dziękuję, Kocham cię.” Jest to bardzo wzruszające, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jakie te słowa są proste i uniwersalne.

Regularne praktykowanie recytacji tych czterech prostych fraz pomaga rozwijać miłość własną i poczucie własnej wartości wtedy, gdy najbardziej tego potrzebujemy. W ten sposób jest zarówno kołysanką dla siebie, jak i pewnym sposobem na podejście do wybaczania innym.

Częścią powodu, dla którego ta tradycyjna hawajska rytuał przebaczenia jest tak potężna, jest to, że najpierw wymaga od ciebie uznanie, że popełniono błąd, mówiąc, że przepraszasz.

Uznawanie naszych uczuć przez innych ludzi to powszechna potrzeba; w ho’oponopono musisz najpierw uznać istnienie błędu, co jest rodzajem uznania tych uczuć. Dopiero wtedy będzie możliwe znalezienie w sercu miejsca, aby wybaczyć komuś innemu lub sobie.

W ostatnim kroku uznanie miłości – zarówno dla siebie, jak i innych.

Większość ludzi, próbując wybaczyć innym lub sobie, popełnia błąd myśląc, że przebaczenie = całkowite uniewinnienie lub wymazanie winy. To jest ostatecznie daremne, ponieważ pomija zranione uczucia, które nieuchronnie wypłyną później, jeśli nie zostaną one zaadresowane.

CZYM JEST PRAWDZIWE PRZEBACZENIE?

W przeciwnym razie prawdziwe przebaczenie nie oznacza zapominania. Zamiast tego, poprzez najpierw uznanie błędu, ho’oponopono pozwala wszystkim stronom usiąść i zachować przestrzeń dla tych uczuć.

Najpierw uznamy, że problem istnieje. Następnie, kiedy będziemy gotowi, podejmiemy świadomy wybór, aby iść do przodu.

Prawdziwe przebaczenie wymaga uwagi i intencji. Kiedy jest wykonane poprawnie, jest to jedno z najbardziej wyzwalających doznań, jakie istnieją – jakby niewidzialny ciężar został zdjęty.

Historycznie rzecz biorąc, ho’oponopono było rodzajem wspólnej mantry pojednania dla podzielonych rodzin, znanych również jako Ohana.

W dzisiejszych czasach nadal jest to wysoce skuteczna praktyka medytacji w celu przebaczenia, zarówno w pomaganiu ludziom radzić sobie z obrażonymi uczuciami, jak i uczuciami rezygnacji wobec innych. Ale może być również abstrakcyjnie stosowane do uzdrawiania siebie.

Dla osób niosących ze sobą dużo winy, jest to również łatwy sposób na praktykowanie pocieszenia siebie, gdy jesteś przygnębiony.

HO’OPONOPONO DLA PRZEKSIĄŻENIA SAMEMU SOBIE

Modlitwa Ho’oponopono – Jak stosować?

Aby praktykować ho’oponopono, wykonaj kilka głębokich oddechów zamkniętych oczu.

Następnie powoli powtórz te frazy sam do siebie około 7 lub 8 razy. (“Przepraszam, Proszę o przebaczenie, Dziękuję, Kocham cię… Przepraszam, Proszę o przebaczenie, Dziękuję, Kocham cię” – i tak dalej.)

Zakończ kilkoma chwilami ciszy, aby przekazać przesłanie. Otwórz oczy. Jak się czujesz?

Mantra

Są także pasywne sposoby na doświadczanie tej wiadomości. Niektórzy ludzie odtwarzają mantrę ho’oponopono w tle podczas pracy lub próbują zasnąć. W ten sposób otrzymujesz trochę dobrych wibracji drogą osmozy, co może być szczególnie pomocne w kultywowaniu większej miłości własnej i współczucia.

  • Jeśli jesteś osobą, która jest bardzo surowa dla siebie, może to być bardziej poruszające, niż się spodziewasz.

“Przebaczyć znaczy o wiele więcej niż dźwigać brzemię winy i iść dalej” – zauważa Kauka. “Bo tylko wybaczając i idąc dalej, możesz osiągnąć wyższy punkt.”

Źródło: https://graceandlightness.com/hooponopono-for-forgiveness/

You may also like

Zostaw komentarz

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00