Strona główna » Czy Twój Były Partner To Narcyz? Przekonaj Się Sam!
Czy Twój były partner to narcyz?

Czy Twój Były Partner To Narcyz? Przekonaj Się Sam!

by thirdeye777
0 komentarzy

Czy Twój były partner to narcyz?

Dlaczego by nie przyznać się, że wszyscy mamy w sobie trochę narcyzmu? Może nie jesteśmy w pełni narcystyczni, ale mamy kilka cech tu i tam. Czasami zachowujemy się trochę egoistycznie, arogancko, ale to wcale nie oznacza, że jesteśmy narcystyczni. Wręcz przeciwnie. To oznacza, że jesteśmy ludźmi i troszczymy się o siebie w zdrowy sposób.

Narcyzi natomiast nie znają granic. Są bezwzględni w tym, co robią. Są tak skupieni na sobie i pozbawieni empatii, dołożą wszelkich starań, aby czuć się wspaniale.

Narcyz zrobi wszystko, co konieczne, by zaspokoić swoje potrzeby i zupełnie zignorować twoje. Twój byt nie ma dla niego znaczenia, ponieważ po prostu nie zależy mu wystarczająco lub w ogóle. Narcyzi znają tylko relację z samym sobą. Jeśli chodzi o innych, tworzą relacje tylko po to, by brać, kraść i niszczyć.

Jeśli zastanawiasz się, czy twój były partner to narcyz i jak to sprawdzić, ten artykuł jest dla ciebie. Po przeczytaniu dowiesz się, czy twój były jest narcyzem i jakie znaki warto obserwować, kiedy zaczynasz się z kimś spotykać.

Czy twój były partner to narcyz?

Rozpaczliwe próby przyciągnięcia uwagi

Osoba narcystyczna to ktoś, kto jest wyjątkowo dobry w poprawianiu swojego obrazu. W 99% przypadków wszystko, co mówi i robi, ma na celu wywołanie reakcji, poklasku w jego stronę. Osoba z zaburzeniem narcystycznym uważa siebie za bardzo ważną, a innych za gorszych. Wszystko, co utalentowana osoba robi, narcyz potrafi zrobić lepiej. On jest najmądrzejszy, najpiękniejszy, najmądrzejszy, najzdrowszy, najważniejszy i zdecydowanie najbardziej pożądany na tej planecie.
Ze względu na bardzo niskie poczucie własnej watości, kompensuje to niesamowicie wysokim poczuciem własnej ważności narcyza, osoba z takimi przekonaniami zachowuje się, jakby była jedyną istotą na tej planecie. Bez względu na to, co mówi i robi, świat zawsze kręci się wokół niego.

Każde spotkanie z narcyzem kręci się wokół niego – dla niego. Jego istnienie na tej planecie polega na braniu i używaniu. Pomaganie i dbanie o innych nie istnieje w świecie narcyza. Jest zbyt zatopiony w życiu w bańce, aby faktycznie wyrazić współczucie i zainteresowanie innymi.

Mimo że ludzie na początku mogą uważać desperackie próby narcyzów w celu przyciągnięcia uwagi za zabawne, szybko zaczynają ich unikać i ignorować. Powody ignorowania narcyzów są bardzo proste. Każdy, kto oddala się od narcyza, robi to z powodu irytacji i frustracji. Słuchanie kogoś, kto przez cały dzień rozmawia o sobie, może być bardzo wyczerpujące emocjonalnie. Ludzie również szybko się męczą, gdy narcyści ich wykorzystują, bo zauważają ich prawdziwe intencje.

Możesz poznać, czy twój były to narcyz, jeśli jego postrzeganie samego siebie i swojej ważności jest ogromnie zniekształcone. Czy rozmawiając z nim w przeszłości, rozmowa szybko wracała do niego i rzeczy, w których jest dobry? Jednym z sposobów na stwierdzenie, czy twój były to narcyz, jest analiza jego zdolności do skupienia uwagi na tobie i innych ludziach, a nie tylko na sobie. Również jasnym sygnałem jest częste spoglądanie narcyza w lustro, nawet kilka razy dziennie.

Jeśli twój były miał zaburzenie narcystyczne, oznacza to, że często tkwił w cyklu “ja, ja, ja”. To blokada umysłowa uniemożliwiła twojemu byłem narcyście prowadzenie normalnych rozmów z tobą – a także z innymi.

Kiedy spotykałeś się z narcyzem, czy to on decydował o rzeczach, takich jak wybór filmu do obejrzenia, co zjeść, kiedy wyjść, z kim rozmawiać? Jeśli był zdesperowany do uzyskania władzy i kontroli nad tobą, to jego zachowanie pełne niepewności i zazdrości dowodzi, że jest narcyzem.

Nadmierna duma

Kiedy twój były wydawał się narcystyczny, prawdopodobnie słyszałeś go chwalącego się różnymi osiągnięciami i umiejętnościami. Nie było końca wszystkiemu, czym twój były się chwalił i wszystkiemu, czego mógł dokonać. Prawdopodobnie oszukiwał cię na temat wszystkiego, czego mógł dokonać, ponieważ nie zdawałeś sobie sprawy, że twój były to narcyz. Gdyby chciał umieścić wszystkie swoje cechy w CV, miejsca by mu brakło dziesięciolecia przed faktycznym narodzeniem.
Narcyz wie i rozumie wszystko – zwłaszcza, gdy nie ma pojęcia, co tak naprawdę się dzieje. Mimo że nie ma pojęcia, odwróci słowa, aby i tak uwierzyć w siebie. Będzie manipulować tobą, abyś mu ufał, aby mógł cię złapać w swoją sieć i pochłonąć cię powoli i z precyzją. Narcyz będzie bawić się swoją ofiarą i torturować ją bez końca. Dla niego to tylko gra.

Bycie narcyzem oznacza być zarozumiałym ponad wszelką miarę. Jeśli zastanawiasz się, czy twój były to narcyz, jednym z najlepszych sposobów jest spojrzenie na to, jak patrzył na siebie i jak zachowywał się na co dzień.

Wyolbrzymione poczucie przywileju – Moje życie jest takie ciężkie, wszystko mi się należy

Osoba narcystyczna uważa, że jest wyjątkowo ważna. Pomimo próśb innych, że nie jest jedyną osobą na tej planecie, prawdziwy narcyz arrogancko się nie zgodzi. W jego umyśle nie musi stać w kolejce, czekać na zakończenie rozmowy innych, słuchać rad innych, być cierpliwym wobec innych i współczuć innym. Gdyby tylko to było takie proste. Zamiast tego narcyz zawsze robi to, co uważa za właściwe i najlepsze dla siebie – a nie to, co myślą inni.
Ponieważ narcyzi myślą i działają na podstawie własnych myśli i emocji, uważają, że mają prawo do wszystkiego miłego i przyjemnego. Naprawdę wierzą, że mają rację. Tak jak normalna osoba otrzymuje sygnały do mózgu, że jest głodna, narcyz otrzymuje powiadomienie, że ma 100% racji. Uczucie w żołądku narcyza mówi mu, że ma działać na podstawie tego, co czuje. Niestety jego zarozumiała natura sugeruje, że ma zawsze rację we wszystkim, w 100% przypadków.

Kompleks wyższości

Narcyzi z natury są zazdrośni i zawistni. Wszystko, co masz i chcesz, oni też chcą. Niestety, nie zadowolą się tylko posiadaniem tego, co ty masz. Narcyzi muszą mieć więcej niż ty, ponieważ to daje im poczucie potęgi. Gdy zdobędą więcej tego, co ty masz, przejście do popisywania się tym przyjdzie następnie. Jeśli twój były to narcyz, zobaczysz te oznaki w wielu miejscach.
Ważnym sposobem na stwierdzenie, czy twój były to narcyz, jest zbadanie, w jaki sposób traktuje innych. Możemy zawsze ocenić “normalną” osobę na podstawie tego, jak traktuje innych. Narcyz stanowi doskonały przykład, jak wygląda zarozumiała osoba. Twój były traktował źle ludzi, z którymi się spotkał, był niecierpliwy i nietolerancyjny wobec nich – czy to byli pracownicy, rodzina, kierowcy autobusów, kelnerzy, recepcjoniści w hotelach i zwyczajni ludzie, których spotkał w miejscach publicznych. Twój były wyraźnie wykazywał cechy narcystyczne. Ta odrażająca cecha rzadko jest widoczna we wczesnych etapach związku, ponieważ nawet narcyzi starają się zachowywać się jak najlepiej przez jakiś czas.

Nadużycie i manipulacja

Czy nadal nie jesteś przekonany, że twój były to narcyz? Ten rozdział pomoże ci dojść do wniosku.
Narcyz używa słów, takich jak proszę i dziękuję, tylko wtedy, gdy absolutnie musi. Robi pozory tylko po to, by zabezpieczyć i uzyskać usługi, jakie ludzie mu oferują. Gdy już otrzyma korzyści, narcyz szybko porzuci ludzi, których nie może już wykorzystać.

Jeśli twój były to narcyz, prawdopodobnie ciebie wykorzystywał i nadużywał, aż przestałeś mu służyć. Kiedy uznał, że nie może już nic zyskać od ciebie, pozbył cię zimno i zostawił cię samą. Prawdziwy narcyz to osoba, która pozbawia empatii i podstawowego zrozumienia ludzkich potrzeb. Jeśli twój były był narcyzem podczas waszego związku, prawdopodobnie porzucił cię w najgorszy, najokrutniejszy sposób, gdy najbardziej go potrzebowałaś.

Czy przechodziłaś przez trudne doświadczenia lub po prostu pragnęłaś wsparcia emocjonalnego, twój były nie był w stanie, lub lepiej powiedzieć – nie był gotów, by ci go dostarczyć. Odciął cię od siebie, troszcząc się tylko o własne szczęście.

Narcyz strategicznie wyssa wszystko z ciebie wszystko co dobre. Jak? Najpierw zdobywają twoje zaufanie, budują z tobą więź, a potem wyciągają z ciebie życiową energię. To pijawki, które żywią się twoimi mocnymi stronami i wrażliwym sercem. Są jak kleszcze. Gdy narcyzi przyczepią się do swojej ofiary, nie odpuszczają pod żadnym warunkiem.

Niestabilność emocjonalna

Narcyzi często prowadzą burzliwe związki miłosne, charakteryzujące się miłość-nienawiść. Ponieważ zadają sobie wiele trudności, aby udowodnić swój punkt widzenia, często znajdują sposoby, aby obalić swojego partnera. A kiedy ich partner jest osłabiony, bezbronny i niezdolny do obrony siebie, narcyz oferuje wsparcie i opiekę. Wykorzystuje technikę odpychania i przyciągania, aby sprawić, że partner przeżywa emocjonalną jazdę bez trzymanki. To nie miłość, którą czujesz, przynajmniej nie tylko ją, to emocjonalne uzależnienie.

Większość narcyzów doświadcza śmiertelnych wahań emocjonalnych i wybuchowej, niekontrolowanej złości. Często wykazują całkowity brak samokontroli, działając zupełnie impulsywnie.

Jeśli twój były partner to narcyz, prawdopodobnie jest winny. Łatwiej jest teraz stwierdzić, czy był narcyzem teraz, gdy jest twoim byłym partnerem, niż kiedy byłeś z tą osobą. Wtedy byłaś zbyt emocjonalnie zaangażowana, żeby widzieć rzeczy z czystej perspektywy. Teraz wreszcie możesz spojrzeć na swojego byłego partnera takim, jaki naprawdę był – i nadal jest.

Narcystyczna złość

Twój były partner to narcyz, jeśli wykorzystywał twoją życzliwość, bawił się twoimi emocjami i niszczył twoją samoocenę. Prawdopodobnie czułeś się bezsilny i często nie miałeś kontroli nad sobą, gdy byłeś w związku z tą osobą. To nie jest rzadkie, ponieważ narcyzi szukają władzy i kontroli, aby lepiej manipulować swoimi relacjami.

Narcyzi są także bardzo niecierpliwi i nietolerancyjni wobec innych – czy to partnerów czy przyjaciół. Zamiast skutecznie rozwiązywać problemy, szybko uciekają się do złości i destrukcji. Brak zdolności do podejścia do problemów i trudności w spokojny, opanowany sposób jest bardzo widoczny u ludzi z narcystycznym zaburzeniem.

Chęć zemsty

Jeśli nie jesteś już w związku z byłym partnerem narcyzem, prawdopodobnie widzisz wskazówki, że próbuje się z tobą w jakiś sposób rozprawić. Albo chce cię skrzywdzić za to, że go opuściłaś, albo skrzywdzić cię, odrzucając cię. Narcyzi widzą swoich byłych romantycznych partnerów jako konkurencję i mogą dołożyć wszelkich starań, aby wygrać “wojnę po rozstaniu”.
Po rozstaniu bardzo często podejmują różne destrukcyjne działania, aby jeszcze bardziej cię zniżyć i spalić mosty. Możesz znaleźć swojego byłego partnera narcyza, który źle mówi o tobie, ujawnia twoje tajemnice, śmieje się z ciebie, zupełnie pomija twoje istnienie, chełpi się rozstaniem z tobą, wrzuca zdjęcia z nowym partnerem na social media i wiele innych rzeczy.

To dopiero początek odwetu narcyza za to, że się z nim związałeś. Jego skrzywione postrzeganie rzeczywistości mówi mu, że powinien cię ukarać za to, że z nim chodziłeś i dostarczyć ci powolnej, bolesnej śmierci.

Narcyzi są mściwi

Kiedy twój narcyz staje się byłym, przestanie prezentować pozytywny wizerunek i pokaże ci, na co naprawdę go stać. Kiedy narcyzi nie są już w związku ze swoją zdobyczą, silnie polegają na uczuciach, które darzą do nich byli partnerzy.

Wiedza, że są w stanie skrzywdzić wrażliwych ludzi, jest ogromnym wzmocnieniem dla ego narcyzów – mówi im to, że wciąż się nimi interesują. Narcyzi wiedzą, że mogą cię utrzymać na haczyku i ranić cię, ile tylko potrafią. Nawet jeśli znajdą kogoś innego, nadal docenią twoje wsparcie moralne w ich kierunku. Może nie poproszą o to, ale wciąż będą tego pragnęli.

Odrzucenie

Narcyzi zawsze uważają, że zasługują na coś lepszego. Dotyczy to zarówno relacji, zdrowia, bogactwa, jak i praktycznie wszystkiego. Ich syndrom “Trawa jest zawsze bardziej zielona” jest obecny i nigdy nie znika. Myśl o odrzuceniu ludzi stale jest w ich głowach, dopóki nie poczują się całkowicie oderwani i w końcu odrzucą. Narcyzi pozbawiają ludzi ich wartości, czyniąc siebie lepszymi pod każdym możliwym względem.
Zazdroszczą bardzo temu, co mają ich przyjaciele i często to wyrażają. To nie tylko życzenie podniesienia własnego poziomu szczęścia. Narcyzi nie tworzą więzi i nie przywiązują się do ludzi. Jak już wspomniano wcześniej, narcyzi używają i nadużywają, kradną i zyskują energię dla własnych egoistycznych celów.

Narcyzi są tak egoistyczni, że pozbywają się ludzi w najbardziej nieludzki sposób. Ich wspólna przeszłość nie ma dla nich znaczenia, bo są zbyt zajęci teraźniejszością. Liczy się tylko tu i teraz, więc osądzaj ich po tym, co pokazują ci dzisiaj – a nie po tym, kim byli w przeszłości.

Czy twój były partner to narcyz, czy też przejawiał cechy narcystyczne w swoim związku z tobą? Kontynuuj proces zdrowienia po narcystycznym znęcaniu się i skomentuj poniżej ten artykuł.

 

Zostaw komentarz

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00