Strona główna » Co to są czakry? – Energia kundalini
czakry

Co to są czakry? – Energia kundalini

by thirdeye777
0 komentarzy

Czakry – Podstawy

7 Czakr i Energia Kundalini – Sekrety wydobycia ukrytych potencjałów

Czakry mają związek z naszą Kundalini, która z kolei jest przykładem ogromnych potencjałów uśpionych wewnątrz nas. Istnieje wiele sposobów na wydobycie tych ukrytych potencjałów (powtarzanie mantr, kamienie szlachetne, asany jogi, pranajamy, medytacja, itp.). Wszelkie tworzenia najpierw kształtują się w naszych myślach i dlatego nasze myśli są uważane za najpotężniejszy środek do wydobycia naszych wrodzonych potencjałów.

Nasze myśli stanowią podstawowe źródło wszelkich tworzeń i dlatego są uważane za najpotężniejszy czynnik sprawczy manifestacji wszystkich możliwości. Podobnie posiadanie możliwości bez mądrości w ich rozsądnym wykorzystywaniu jest podobne do małpy trzymającej miecz; szkodliwe zarówno dla samej siebie, jak i dla innych.

Joga pomaga w równoważeniu naszych emocji, działań i kontrolowaniu naszych myśli, dlatego jest najbardziej efektywną i bezpieczną drogą do stworzenia życia pełnego władzy. Pewność siebie, poprawione relacje, obfitość finansowa, witalność, ekspresyjność i zdrowie fizyczne to tylko niektóre z manifestacji tej władzy.

W tym celu nauka o każdej z Czakr w kontekście pewnych koncepcji jogi może pomóc nam zrozumieć nasze potencjały i motywacje w życiu.

Czakry kolory 

Czakry, czyli subtelne energetyczne centra w naszym ciele, są głęboko związane z kolorem i energią. Każda z siedmiu głównych czakr ma swoje specyficzne cechy, odpowiadające różnym aspektom życia fizycznego, emocjonalnego i duchowego. Kolory są wykorzystywane jako symboliczne reprezentacje tych czakr, pomagając nam zrozumieć i balansować przepływ energii w naszym wnętrzu.

Co to są czakry – Opisy

czakry

1. Czakra Muladhara – Czakra Korzenia

Muladhara znajduje się u podstawy kręgosłupa. Uważana jest za fundament “ciała energetycznego”. Systemy jogi podkreślają znaczenie stabilizacji tej czakry.

Budzenie Kundalini ma tu swoje źródło. Wielu opisuje to jako subtelny czerwony Bindu lub kroplę, ponieważ po aktywacji wydziela czerwoną aurę. Jest związana z elementem ziemi, działaniem wydalania i zmysłem węchu.

2. Czakra Svadhishthana – Czakra Sakralna

Svadhishthana znajduje się dwie szerokości palca powyżej czakry Muladhara, czyli z przodu ciała, tuż poniżej pępka.

Jest związana z narządami rozrodczymi (narządami płciowymi) oraz zmysłem smaku (językiem). Samskary uśpione są wewnątrz Czakry Svadhishthana.

3. Czakra Manipura – Czakra Splotu Słonecznego

Czakra Manipura znajduje się za pępkiem, w okolicy splotu słonecznego. Czakra Manipura jest epicentrum woli czy “Icha shakti”, werwy i osiągnięć. Mówi się, że promieniuje praną przez całe ciało.

Związana jest z mocą ognia i trawieniem, zmysłem wzroku oraz aktem ruchu. Poprzez medytację nad Czakrą Manipura, można osiągnąć zdolność do ratowania lub niszczenia świata.

4. Czakra Anahata – Czakra Serca

Anahata to siedlisko subtelnej prany lub Jivatman (Parashakti). W Upaniszadach opisuje się ją jako mały blask wewnątrz serca.

Anahata może dokonywać wyborów poza sferą karmy. Jest związana z miłością, współczuciem, dotykiem, powietrzem i działaniami rąk.

5. Czakra Vishuddha – Czakra Gardła

Czakra Vishuddha to centrum oczyszczania; związana jest z wyższą dyskryminacją, kreatywnością i samowyznaniem. Aktywowana przekształca negatywne doświadczenia w mądrość i naukę.

Związana jest z działaniem mówienia, zmysłem słuchu oraz elementem Nieba/Akash czy Eterem. Medytacja nad Czakrą Vishuddha ma przynieść różne siddhi, takie jak wizja trzech okresów – przeszłego, teraźniejszego i przyszłego oraz zdolność do przekraczania trzech światów.

6. Czakra Ajna – Czakra Trzeciego Oka

Ajna jest uważana za trzecie oko jasnowidzenia i intelektu. Odpowiada za szyszynkę i przysadkę mózgową, znajdujące się w centrum mózgu bezpośrednio nad rdzeniem kręgowym. Kiedy śnimy lub postrzegamy rzeczy, dzieje się to w oku umysłu lub Ajna.

W starożytnym indyjskim systemie edukacji wiele razy guru przekazywał swoją wiedzę swojemu uczniowi. Ten transfer lub komunikacja umysłem działały poprzez mostek łączący – Ajna.

Medytacja nad Anją ma przynieść wiele mocy, takich jak bycie wszechwiedzącym i poznawanie jedności z Brahmą, co również jest wspomniane w starożytnych pismach.

7. Czakra Sahasrara – Korona Głowy

Sahasrara znajduje się na koronie głowy. Porównuje się ją do rozwijającego się tysiączłopatowego lotosu, Brahmrandhry lub źródła boskiego światła (ponieważ z niej promieniuje mistyczne światło jasne jak słońce).

Jest to również centrum głębszego połączenia z samym sobą i bardziej wglądowego związku z siłą życiową, która jest większa od nas samych.

Ta czakra reprezentuje samorealizację, gdzie jednostka jest uwolniona od wszystkich karm i rozpoznaje ukryte centrum energetyczne wewnątrz siebie.

Tak więc to są siedem czakr energii Kundalini i związane z nimi niuanse jogi.”

Dowiedź się więcej na temat każdej czakry!

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub potrzebujesz dalszej pomocy, śmiało pytaj!

Źródło: https://artsandculture.google.com/story/OwUheMZOAtNOLQ

You may also like

Zostaw komentarz

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00